Jetřichovice Steny

Naszą wycieczkę rozpoczynamy w miejscowości Jetrichowice jest tu również punkt informacji turystycznej-Marina Wychlidka, w którym możemy zaopatrzyć się w mapy, pamiątki itp.

Nas interesuje czerwony szlak. Po kilkuset metrach wędrówki leśnym duktem  rozpoczynamy wspinaczkę, trawersując pośród skałek. Trochę się nasapiecie i zmęczycie, ale czegóż to się nie robi dla przyjemności, a czeka ich tu na Was przynajmniej kilka. Gdy już złapiecie oddech wspinamy się na pierwszy punkt widokowy zwany "Mariina Vyhlidka" (ok.1,5km). Na półce skalnej jest drewniany domek, w którym możemy nieco odpocząć i rozkoszować się pięknym widokiem.

No, ale na nas już czas kolejnym celem naszej wędrówki jest "Vileminina Stena", klucząc wokół skał po niespełna kilometrze docieramy na miejsce. Tym razem nie musimy nigdzie się wspinać podejście jest łatwe i już po chwili znajdujemy się na tarasie skalnym zabezpieczonym barierką. Obserwując okolice w oddali dostrzeżemy "Punkty widokowe nad Jetrichowicami Mariina Vyhlidka", gdzie przed chwilą odpoczywaliśmy. Teraz kierujemy się do trzeciego punktu widokowego nazwanym "Rudolfuv kamen" (ok 1,5 km) to najwyżej położony punkt widokowy w tej okolicy. Przeciskając się przez skały i wchodząc po drabinkach, cały nasz trud nagradza nam wspaniały widok na panoramę okolicy. Czas na powrót, teraz będzie łatwiej bo czerwony szlak wiedzie w dół aż dojdziemy do rozwidlenia szlaków czerwonym możemy dojść do miejscowości Mezní Louka po drodze podziwiając ruiny zbójnickiego zamku z XIV wieku. My jednak musimy wrócić do Jetrichowic dlatego idziemy szlakiem zielonym zejście jest łagodne i wiedzie leśną ścieżką. Cała trasa liczy przeszło 7 km. W samych Jetrichowicach możemy przekąsić, co nieco po trudach wędrówki w jednej z gospod. Jedzenie mają całkiem, całkiem :)

 

oficjalna strona http://www.obec-jetrichovice.cz/ Centrum informacji turystycznej regionu Czeska Szwajcaria http://www.ceskosaske-svycarsko.cz/index.html

Na poniższej mapie możesz zaplanować trasę wystarczy podać miejscowość skąd wyjeżdżacie

w tym celu po wyświetleniu powiększonej mapy kliknijcie na znak  

 

 

Prognoza na najbliższe kilkanaście dni dla okolicy